Ще більше даних

Зростаючий попит на пропускну здатність штовхає вперед розвиток галузі телекомунікаційного та комп'ютерного обладнання. Чим більш сучасне обладнання, тим більше енергії потрібно для його роботи.

Кілька років тому планувальники могли взяти на себе потужність від 750 Вт до 1250 Вт для обслуговування найсучасніших серверів. Зараз планувальники проектують рівень потужності до 15 кВт або більше для обладнання ІКТ, яке з’явиться в найближчі роки.

Це великий виклик. У більшості провайдерів телекомунікаційних мереж переважають традиційні електростанції потужністю 48 В, які обслуговують телекомунікаційне обладнання на 48 В постійного струму. Багато заводів вже працюють на межі цієї потужності. Однак модернізація, заміщення або доповнення існуючих систем на заводах, що працюють з потужністю 48 В, не можна вважати життєздатним рішенням.

b_0_550_16777215_00_images_-1.png

Перенавантаження кабелю створює вузькі місця

Роберт Амбріз, один з фахівців архітектури мережі Eltek, пояснює:

«Найбільш важливим питанням є те, що перенавантаження кабелю обмежує постачання електроенергії в зони ІКТ з 48-вольтними системами. Ці надзвичайно великі стеки кабелів є результатом потреби у високих рівнях струму, які отримують живлення з 48-вольтних систем. Така ситуація обумовлена вимогами користувачів попередити найкритичніші проекційні навантаження та необхідністю дотримуватися жорстких міркувань раптового падіння напруги».

adsasdddasd.png За 25 років своєї діяльності в телекомунікаційній галузі Роберт зосередився на підвищенні ефективності та надійності інфраструктури. Він займав технічні посади в галузі ремонту, нагляду, управління та інжинірингу. Роберт визнаний одним з перших, хто застосовує технологію 380-вольних систем.

Перехід від 48 В до 380 В

Один з клієнтів Eltek, північноамериканський постачальник послуг, зробив крок від 48 В до 380 В за підтримки Роберта та його колег-експертів з компанії Eltek.

«Ця компанія мала енергетичну архітектуру з 48-вольтним випрямлячем та акумуляторами в кімнаті електроструму. 48 В потужності постійного струму були розподілені через акумуляторні розподільні щити, розташовані в зоні обладнання ІКТ. Це були великі кабельні стеки між системою випрямляча та акумуляторних розподільних щитів, які створювали перенавантаження», пояснює Роберт.

Клієнт готувався до підвищення напруги постійного струму, і вирішив встановити на підприємстві випрямлячі та акумулятори 380 В постійного струму. Однак, оскільки існуючі навантаження та більшість нових навантажень деякий час працюватимуть з 48 В постійного струму, перший етап стратегії полягав у встановленні високопродуктивної системи трансформаторів 380 В / 48 В постійного струму в зоні обладнання ІКТ.

Оскільки план передбачав повторне використання кабелів для передачі живлення, було б доцільно встановити 380-вольтні випрямлячі біля 48-вольтних. Однак акумулятори можна розташувати там, де є простір. Їх можна навіть помістити у зовнішніх контейнерах.

Численні випробування підтвердили, що системи випрямлячів та трансформаторів були розроблені та випробувані відповідно до UL-стандартів та інших регуляторних вимог. Немає сумніву, що це безпечне рішення.

Роберт Амбріз, Директор з розвитку бізнесу компанії Eltek

Трансформатори 380 В / 48 В підтримують будь-які нові 48-вольтні навантаження, що додаються на об'єкті, а також забезпечують полегшення для сильно завантажених установок потужністю 48 В. Початок покладено – кількість заводів із потужністю 380 В буде постійно зростати, а заводів із потужністю 48 В – зменшуватися, аж поки вони не зникнуть зовсім.

Безпечне та надійне рішення

Технічна оцінка системи включала лабораторне тестування, яке встановило, що система 380 В постійного струму є безпечною як з точки зору безпеки персоналу, так і з точки зору надійності. «Численні випробування підтвердили, що системи випрямлячів та трансформаторів були розроблені та випробувані відповідно до UL-стандартів та інших регуляторних вимог. Немає сумніву, що це безпечне рішення», упевнений Роберт Амбріз.

Розумне інвестування

Дивлячись на таблиці порівняння ліворуч, ви можете чітко побачити фінансову привабливість 380-вольних систем у порівняння з 48-вольтними.

– У зв'язку з тим, що клієнт мав обмеження у просторі, 48-вольтна система не була реалістичною альтернативою у цьому випадку.

Однак для кращого розуміння вони провели аналіз нової конфігурації 380-вольтної системи у порівнянні з 48-вольтною.

Це порівняння показало, що кабельне живлення стало головним фактором витрат, і хоча витрати на обладнання та встановлення 380-вольтної системи були дещо вищими, загальна економія склала 27%. Величина цієї економії стала додатковим поштовхом для нашого клієнта, щоб прийняти рішення рухатися вперед та перейти до нової 380-вольтної системи.

Крім своєї вартості, для систем, що відчувають значні обмеження через перенавантаженням кабелів, 380-вольтна система також є принципово економічнішою альтернативою традиційній 48-вольтній системі.

– Завдяки 380-вольтній системі ви миттєво звільняєтесь від обмежень об'єму живлення та отримуєте значне зниження вартості. І що ще важливіше: ви отримуєте надійне рішення, орієнтоване на майбутні потреби, яке при цьому має достатню гнучкість для забезпечення тривалого стрімкого зростання трафіку даних та необхідного для цього енергозабезпечення, – підсумовує Роберт Амбріз.

pix
pix
pix