adafffaf.png

Забезпечення найбільшого інфраструктурного проекту у Норвегії

Найдовший залізничний тунель у Скандинавських країнах спирається на системи Rectiverter для живлення критично важливих програм

Проект «Follo Line» представляє собою нову двосторонню залізничну колію, що прямує на південний схід з Центрального залізничного вокзалу Осло до регіонального міста Ши. Вона включає в себе найдовшу лінію залізничного тунелю у Скандинавських країнах. За прогнозованою вартістю у 25 мільярдів норвезьких крон (близько 3 мільярдів доларів США), проект «Follo Line» є найбільшим інфраструктурним проектом у Норвегії.

Це також дійсно міжнародний проект. Основними підрядниками є Іспанія та Італія за підтримки численних субпідрядників з Норвегії та з усієї Європи. У складі робочої сили представлено більше 40 національностей, загальним складом більше кількох тисяч людей, які будуть працювати над проектом протягом 6-річного періоду будівництва з 2015 по 2021 рік.

Вибір компанії Bane NOR на користь модулю Rectiverter – це марка якості та визнання унікальних переваг, які пропонує наша інноваційна концепція.

Джон Генрі Оделскілд, менеджер з продажу компанії Nordic

Компанії Bane NOR не довелося довго і далеко шукати постачальника енергетичних систем. Місто Драммен, рідне місто компанії Eltek, - це лише 30 хвилин поїздом на захід від Осло.

vdssdvv.png Менеджер з продажу компанії Nordic в компанії Eltek, Джон Генрі Оделскілд (ліворуч) та Технічний менеджер проекту Follo, Ганс Крістіан Круз, погоджуються, що Rectiverter з його модульною архітектурою, компактністю та можливостями застосування, є найкращим вибором для ІБП

Rectiverter проривається вперед

Коли в офісі відділу продажів скандинавських країн з’явилося повідомлення про те, що компанія Bane NOR вирішила використовувати енергетичну концепцію на базі Rectiverter компанії Eltek у своєму проекті Follo Line, всі були у піднесеному настрої, що призвело до спонтанного святкування цієї новини. Основними пріоритетами компанії Bane NOR є безпека, надійність та продуктивність. Неочікуване переривання роботи поїзду під час його знаходження у тунелі, враховуючи міркування безпеки, просто не є варіантом. Коли справа стосується електроенергії, це означає встановлення безперебійного джерела живлення для найважливіших програм, які забезпечують безперервну роботу системи. «Вибір компанії Bane NOR на користь модулю Rectiverter є маркою якості та визнанням унікальних переваг, які пропонує наша інноваційна концепція. Ми розглядаємо цей контракт як великий прорив для модулю Rectiverter на ринку», - вважає Джон Генрі Оделскілд, менеджер з продажу компанії Nordic та менеджер з ключових питань компанії Eltek для Bane NOR.

Перший у світі двонаправлений модуль перетворення потужності

Rectiverter – це нова концепція перетворення потужності. Він поєднує в собі функціональні можливості випрямляча, інвертора та статичного перемикача в одному двонаправленому електричному модулі. Це відкриває новий шлях для нової архітектури потоку потужності та новий спосіб проектування енергосистем, що задовольняє потреби виходу як змінного, так і постійного струму в одній модульній системі.

Гігантські розміри, вражаюча точність

Follo Line – це нова 22-кілометрова підземна високошвидкісна двостороння траса, яка дозволить скоротити час пересування між містом Осло та містом Ши у два рази, до 11 хвилин. Головний тунель простягається на 22 км від Центрального залізничного вокзалу міста Осло глибоко внизу під пагорбом Екеберг до станції у місті Ши, 125 м над рівнем моря. Фактично тунель представляє собою два тунелі, що обслуговують залізничний транспорт у протилежних напрямках. Вже під час написання цієї статті чотири гігантських тунельні свердлильні машини (TBM) пробивають шлях через скелю зі швидкістю 15 метрів на добу. З їх відправної точки в місті Осланд, на півдорозі між Осло та Ши – два з них рухаються до міста Ши, а два інші – до Осло. Місця, які вони пройшли, відразу оснащують тунельним дахом та стінами, використовуючи бетонні сегменти, виготовлені на спеціально побудованому бетонному заводі в Осланді. Прорив планується на кінець 2018 - початок 2019 року, з відхилення до 15 см.

Кожні 500 метрів розташовується крос-прохід між двома основними тунельними трубами загальною кількістю 50 одиниць. Вони надають екстренний доступ до іншої труби. Також тут встановлені технічні установки, включаючи системи Rectiverter

Ганс Крістіан Круз, технічний менеджер проекту "Follo Line" adsdasdddddaa.png Одна із чотирьох тунельних свердлових машин під час роботи. Ніякого денного світла та завжди похмурі умови для гігантських машин, які прокладають шлях з Осло та Ши

Обмежений простір і час

В тунелі не буде просторої "зали короля гори". Швидше навпаки, за словами Ганса Крістіана Круза, технічного керівника проекту Follo Line. "Поїзди займуть весь тунельний простір. Буде лише вузька платформа виходу, яка проходитиме уздовж однієї сторони тунелю. Кожні 500 метрів буде крос-прохід між двома основними тунельними трубами. Усього таких труб 50. Вони надають екстрений доступ до іншої труби. Також тут встановлені технічні установки, включаючи системи модулю Rectiverter. Таким чином, простір дійсно обмежений", - підкреслює Крістіан Круз.

adsasdddasdsddddd.png Тунельна свердлильна машина нагадує підземний завод, який здійснює буріння та герметизацію тунелю зі швидкістю 15 метрів на добу.

4-годинне вікно обслуговування

- Нова лінія Follo буде доволі загруженою. Рух поїздів буде відбуватися і вдень, і вночі, перевозячи людей з Осло на південь та назад. Тільки 4 години з 24 будуть досить тихими. Цей час буде відведено для огляду та обслуговування тунелю та його установок. Обмеження простору та часу, у поєднанні з дуже високими вимогами щодо безпеки, надійності та загальної продуктивності, визначили критерій, за яким компанія Bane NOR оцінила майбутні пропозиції, - пояснює Крістіан Круз.

- Чим менше там обладнання, тим краще це з точки зору обслуговування. І чим менше інспекції та обслуговування вимагає це обладнання, тим краще. Просто подумайте – як можна за 4 години встигнути перевірити все обладнання, не кажучи вже про обслуговування або ремонт усіх 50-ти крос-переходів, - говорить Крістіан Круз.

Саме тому компанія Bane NOR зараз вивчає переваги системи управління Multisite Monitor. Це дозволить їм мати повний огляд стану всіх своїх енергетичних систем від компанії Eltek в режимі реального часу, дозволить виявляти потенційні несправності ще до їх появи, а також здійснювати керування та оптимізацію енергетичної мережі. І все це можна робити з віддаленого, мережевого терміналу.

Для критично важливих програм безперебійне живлення є критично важливим

Системи Rectiverter подають безперебійну потужність для роботи програм, які є абсолютно необхідними для безпечної експлуатації тунелів та поїздів. Система сигналізації відстежує рух транспорту та своєчасно керує поїздами, подібно до управління повітряним рухом, тільки для поїздів.

Іншою критичною важливою програмою є система GSM-R, внутрішня мережа мобільного зв'язку залізничного транспорту, що дозволяє спілкуватися між центром керування залізничним рухом та водієм поїзду. Третя область – це аварійні системи, наприклад, аварійне освітлення та устаткування пожежогасіння. "Ці програми мають вирішальне значення для безпечної і стабільної роботи, і тому критично важливими стають і енергетичні системи, що гарантують безперебійність їх роботи. Ось чому в Bane NOR ми не можемо дозволити підрядникам вирішити, який ІБП встановити. Це дуже важливе рішення, яке нам потрібно прийняти самим", - говорить Крістіан Круз.

asddaasss.png Інженер з телекомунікацій Кеннет Ніборг відповідає за телекомунікаційні установки в проекті Follo Line. Системи Rectiverter від компанії Eltek забезпечать постачання як змінного, так і постійного струму для запуску мережі GSM-R

Величність компактності

Система Rectiverter пропонує ідеальне співвідношення між вимогами та унікальними якостями. Модульна архітектура дозволяє дуже легко обслуговувати та розширювати системи. Нові модулі можна додавати навіть в процесі роботи. Ми пішли на крок далі якості Flatpack, оскільки більше не існує механічного перемикача та потенційної єдиної точки відмови. Але реальна краса систем Rectiverter полягає в тому, що одна установка може живити всі необхідні програми з одним загальним банком акумуляторів. Раніше для кожної окремої програми потрібна була одна окрема система ІБП, одна для сигналізації, одна для GSM-R, одна для низьковольтної аварійної програми, і кожна з цих систем мала свій окремий банк акумуляторів. Але тепер у цьому немає необхідності з універсальним модулем Rectiverter, який обслуговує як вхід, так і вихід постійного і змінного струму в широкому діапазоні напруги. Завдяки Rectiverter слово "компактний" набуло нового значення. Зараз простір – це такий дефіцитний товар, і стара модель "один ІБП на одну програму" просто не представляється можливою, - вважає Джон Генрі Оделскілд.

Крім того, банк акумуляторів тепер застосовує літій-іонні акумулятори, що дозволяє зберегти додатковий простір і подовжити термін служби акумулятора.

Нова ера

Для обох компаній Eltek та Bane NOR, а також для самих пасажирів залізничного транспорту, проект Follo Line є важливою віхою. Компанія Bane NOR продемонструвала свою готовність та здатність приймати нові новаторські рішення, з метою створення стабільного та сучасного громадського транспорту та максимально ефективного обслуговування своїх клієнтів. Для компанії Eltek це важлива рекомендація, яка чітко демонструє значення системи Rectiverter та вказує на перспективи у розвитку енергозабезпечення залізничного транспорту.

Про проект Follo Line:

• Нова підземна високошвидкісна двостороння траса, між Центральним вокзалом міста Осло та міста Ши

• 20-кілометровий подвійний залізничний тунель

• Інтенсивна робота на Центральному вокзалі Осло

• Будівництво нової станції у місті Ши

• Реконструкція існуючої лінії Østfold

• Над проектом працюють п'ять сторін

• Завершення робіт заплановано на 20 грудня 2021 року

vcvcv.png Проект включає в себе розширення та переоснащення Центрального вокзалу Осло

Модуль Rectiverter:

• Забезпечує як 230 В, так і 48 В постійного струму на вході та виході

• Немає єдиної точки відмови

• Немає необхідності в статичному вимикачі

• Додаткова ємність заряджання

• Один загальний контролер

• Високотехнологічне рішення

pix
pix
pix