fgfgfggfg.png

Зі свого зручного пункту спостереження під Франкфуртом Фолькер Россман має відмінний огляд технологічних тенденцій, які назрівають у світі мереж та на його ринках, включаючи ринок електроенергії.

Окрім багатьох інших речей, з 2001 року Фолкер Россман захоплюється швидкою їздою на своєму класичному мотоциклі Suzuki DL 1000. Якби це було можливо, він із задоволенням промчав би нас через мальовничу сільську лісну місцевість на південь від Франкфурту, де він народився та виріс. Давайте зробимо нашу уявну прогулянку скрізь технологічні тенденції сьогодення, які впливають на ринок електроенергії зараз і будуть впливати у майбутньому.

bnbnbnbnn.png

Розумніші рішення, модульні рішення, якими можна легко керувати, підтримувати та розширювати, переможуть менш гнучкі.

Фолькер Россман

Навряд чи можна знайти когось більш кваліфікованого, щоб дати об’єктивну оцінку тенденціям сьогодення. Фолькер Россман займає посаду керуючого директора компанії Eltek в Південній Європі, а також регіонального менеджера в Німеччині. Знаходячись в енергетичному бізнесі вже понад 25 років, він бачив численні тенденції, які з’являлися і зникали.

Свого часу з’явився GSM, потім 2G, 3G, 4G - і тепер всі говорять вже про 5G. Звичайно ж, не всі, але найбільш актуально це для інтернет-об’єктів, галузі 4.0, нових рівнів автоматизації та роботизації, автопілотування автомобілів, інтелектуальних мереж, нових технологій для акумуляторів, великих центрів обробки даних, а також для більш розумних та потужних пристроїв, що раніше називалися телефонами, які вимагають більш сучасних сервісів в режимі онлайн, вчасних та надійних. В кінцевому підсумку, все це обумовлює потребу в більш надійних джерелах електроенергії. Тож давайте послухаємо, що хоче сказати нам Фолькер Россман з цього приводу.

Більш щільне майбутнє

Це історія мого професійного життя. Майбутнє продовжує наближатися до нас, несучи з собою потік нових термінів та технологій. Як-то кажуть, реальність слідує за прикладом. Зараз увесь шум відбувається навколо нових очікувань та вимог, які сильно вплинуть на інфраструктуру зв'язку в усьому світі. Те, що ми бачимо сьогодні, є рухом до більш високих частот. Більша щільність, більше радіоприймачів, більше мікро, нано та піко-клітин. Все більше і більше обладнання, яке використовується в мережі, все ближче і ближче до кінцевого користувача – все це вимагає все більше і більше електроенергії.

5G та активні антени

5G вже ще процесі розробки, але вже не так багато часу залишилося до його широкого розповсюдження. Відбувається поступовий перехід від 4G до 5G, і зараз є оператори, що пропонують 4,5G послугу. Зараз відбувається інтенсивне тестування 5G, і дуже скоро розпочнеться активне розгортання. Розпочнеться воно, мабуть, з Японії, Кореї та США, потім прийде до розвинених європейських країн, і потім розповсюджуватиметься по всьому світу протягом наступних кількох років.

Для великих "макросистем" використання 5G призведе до розповсюдження більш просунутих активних антен. Ці антени включають радіотехнічне обладнання, що дозволяє більш ефективно контактувати з пристроями, але вони також потребують значно більше енергії для живлення, ніж попередні покоління.

Дата-центр / телеком конвергенція

Традиційний трафік телекомунікацій стає меншою і меншою часткою загального мережевого трафіку, у той же час потреби у росту обсягів трафіку даних не припиняються. Це дало поштовх до створення так званої концепції CORD - центрального офісу, реконструйованого як дата-центр, що представляє собою розумний маршрут для операторів, який дозволяє максимізувати прибуток від колишніх інвестицій шляхом перетворення центральних офісних установок в повноцінні центри обробки даних.

За допомогою CORD® оператор переходить з прикладного і спеціального службового обладнання на більш стандартизоване обладнання, де різні програми та послуги визначаються програмним забезпеченням. Програмне забезпечення може бути змінене таким чином, щоб надавати клієнту саме ті програми, які йому потрібні. Це надає дата-центру економічності та гнучкості у хмарних сервісах центральних офісів телекомунікацій, і робить операторів набагато більш гнучкими і здатними швидше надавати нові послуги більш ефективним способом.

Недоліком для операторів, на думку Фолькера Россмана, є те, що подібні установки мають більшу щільність і потребують набагато більше енергії для живлення, тому виникає необхідність у розробці архітектури нових потужних енергосистем.

Поки щільність і ефективність енергії наближаються до теоретичного максимуму, завжди існуватиме можливість для поліпшення на функціональному рівні.

Фолькер Россман nmnmmmm.png Фолькер Россман та його команда в комапії Eltek у Німеччині

Розвиток акумуляторних батарей

Оскільки трафік все збільшується, і обсяг хмарних даних також збільшується до безпрецедентних розмірів, вимоги щодо резервування також відповідно збільшаться. Літієві акумулятори, які є більш економічними, вже замінюють традиційні та більш об'ємні типи батарей, а технології у сфері виробництва акумуляторів продовжують рухатися вперед. Зрештою, прорив у технологіях використання акумуляторних батарей та потужності накопиченої енергії може глибоко змінити глобальну мережеву інфраструктуру, зважаючи на вимоги до простору та фактори навколишнього середовища, пов'язані з використанням батарей. Однак, прорив, здається знаходиться трохи далі вниз по дорозі. Тим часом, дедалі кращі та більш ефективні системи управління акумуляторами та зберігання даних відіграють важливу роль і надають нові можливості.

Нові ефективні рішення

Поки щільність і ефективність енергії наближаються до теоретичного максимуму, завжди існуватиме можливість для поліпшення на функціональному рівні. Наш прорив з модулем Rectiverter є прикладом, де ми змогли об'єднати функцію декількох модулів в одному. Це розширює діапазон завдань, які може виконувати блок живлення. Але на рівні системи його потенціал може бути навіть більшим. Розумніші рішення, модульні рішення, якими можна легко керувати, підтримувати та розширювати, переможуть менш гнучкі. Я думаю, ми також скоро побачимо більший попит на стандартизовані рішення, які одночасно пропонують гнучкі рішення найбільш простим та ефективним способом.

Операційні витрати та капітальні вкладення ніколи не вийдуть з моди

Якщо зосередити увагу на рішеннях, ми також побачимо рух в напрямку разових покупок, коли постачальники стануть постачальниками рішень, а партнери – більше, ніж просто постачальниками обладнання. Великі корпорації все частіше прагнуть стандартизувати свої рішення на загальноєвропейській основі, тому що це полегшить процес співпраці. І вони абсолютно раді отримувати свої рішення доти, доки вони переконані, що це зменшить операційні витрати та капітальні вкладення або загальну вартість володіння.

Більше енергії

Це, звичайно, гарні новини для всіх, хто працює в енергетиці. Можливо, ми точно не знаємо, як буде виглядати майбутнє, але ми точно знаємо, що це вимагатиме більше енергії. Ось чому так заспокоює бути частиною компанії, яка інвестує в науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи. Коли справа стосується енергії, то розвиток повинен йти в ногу з темпами розвитку обладнання. Технологічне лідерство було рецептом успіху в минулому, так буде і надалі.

ddddddddddddd.png

Про Фолькера Россмана

• 55 років і все ще навчається

• Одружений, має двох дорослих дітей

• Живе біля міста Франкфурт, Німеччина

• Був керівником компанії Eltek у Німеччині, з моменту придбання компанії Voigt & Haeffner у 2003 році

• Має кілька регіональних позицій з продажу в регіоні EMEA

• Хобі: підводне плавання з аквалангом, книги та пиво

• Захоплення: Suzuki DL 1000 з 2001 року

• Девіз: давайте спробуємо зробити це реальністю

pix
pix
pix